Для різних підприємств, що займаються деревообробкою сушіння деревини це один з головних технологічних процесів. Правильно підготовлені вихідні деревні матеріали дозволяють випустити якісні довговічні меблі, двері, вікна, побудувати будинок, який прослужить багато років.
Дерева мають пористу структуру, яка заповнена соками, що випаровуються при сушінні.
Сушіння деревини відбувається нерівномірно, це пов’язане з неоднорідністю самої будови деревини. Спочатку випар походить із торців заготовок дерева й поверхні.
Сам процес сушіння деревини розділяють на два етапи. Перший етап — сушіння деревини при атмосферних умовах, другий етап – підсушування деревини до умов, при яких планується експлуатація виробів.
Виробу, експлуатовані на відкритому повітрі, підсушують до вологості 12-18%. Виробу, які призначені для експлуатації в опалювальних приміщеннях, необхідна деревина з вологістю не більш 8-10%, а виходить, деревину, підсушену на відкритому повітрі необхідно досушити.
Твердопаливні котли «Мотор Сич» ідеально підходять для організації на виробництві й у домашніх умовах сушильних камер для деревини.
Для виміру вологості в деревині використовують электровлагомер, а якщо його ні, те вологість можна визначити по вазі деревини або на око. При стиску сухої стружки в кулаку – вона ламається, а сирий – пресується.
Сушіння деревини є простим і доступним засобом, який дозволить поліпшити фізичні, виробні й конструкційні властивості деревини. При сушінні деревини важливо врахувати, у які умовах будуть експлуатуватися виробу.
Правильно просушена деревина й виробу з неї не будуть розтріскуватися й жолобиться, і при цьому збережуть свої розміри й форму.
До жалюгідних результатів приводить недотримання технології сушіння деревини. А це цвіль, розтріскування, коробленье матеріалу, недосушування, поява раковин.