Сонячні колектори

На додаток до енергоефективних систем опалення з використанням газогенераторних твердопаливних котлів, теплових насосів пропонуємо додати сонячні системи підготовки гарячої води.

Сонячні колектори — пристрої, вловлюючі променисту енергію Сонця і перетворюють її в тепло.

Сонячні колектори
Сонячні водонагрівачі різних конструкцій відомі вже давно. Їх переваги в основному зводяться до повної автономності (якщо систему доповнити комплектом сонячних батарей і вирішити питання електропостачання насосів) та абсолютною екологічною чистотою.

В нашій пропозиції є плоскі сонячні колектори з площею апертури 1,82 м2 з абсорбером алюміній/мідь з високоселективним покриттям BlueTec eta Plus, розміром 1035х2020х90мм, вагою 35 кг, ємністю 1,1 л.

Такий сонячний колектор є оптимальним рішенням з точки зору технології і ціни. Абсорбер виготовлений з матеріалів високої якості — алюмінію і міді (Al-Cu) в технології лазерного зварювання. Висока ефективність досягається, зокрема, завдяки використанню високоселективного покриття абсорбера (BlueTec eta Plus), загартованого скла з високою проникністю сонячного випромінювання і повної теплової ізоляції корпусу.

Алюмінієво-мідні абсорбери це в даний час стандарт на європейському ринку сонячних колекторів. Застосування алюмінієвої пластинки абсорбера дозволяє зменшити масу і собівартість колектора, зберігаючи ефективність роботи на тому ж рівні, що і в колекторах з повністю мідними абсорберами. Точна лазерна зварювання забезпечує максимальну міцність і механічну стійкість пластинки і труб, а також чудову тепловіддачу в теплоносій. Абсорбер виконаний у технології лазерного зварювання відрізняється привабливим зовнішнім виглядом.

Використання загартованого скла забезпечує високу проникність сонячного випромінювання всередину корпусу колектора. Завдяки цьому забезпечується доступ максимальної кількості сонячного випромінювання до абсорберу. Скло піддається стандартним випробуванням на міцність. Випробування полягає в перевірці, зокрема, стійкості до навантаження (сніг, вітер, застосовне вплив ~100 кг/м2), стійкості до всмоктувальній силі (вітер ~100 кг/м2) і стійкості до ударів (град, розмір градин 25 мм).

Корпус плоского колектора повинен забезпечувати захист від несприятливих умов навколишнього середовища, характеризуватися жорсткістю, герметичністю і стійкістю до корозії. Корпус колектора виконаний з алюмінієвого листа підвищеної товщини. З’єднання рами скла з нижньою частиною корпусу відрізняється міцністю в повному діапазоні робочих температур, а також вологості та ультрафіолетового випромінювання.

Плоскі колектори можна встановлювати як на похилих і плоских дахах, так і на фасаді будівлі або на рівні землі. Для цього використовуються різного роду кріпильні системи. Безліч можливостей з’єднання колекторів обумовлено системою арф абсорберів. В результаті, колектори можна з’єднувати один з одним стандартним чином — паралельно, але і послідовно і послідовно-паралельно у разі обмеженого простору для установки на даху і т. п.

Абсорбер у вигляді одиночної арфи характеризується дуже низьким опором потоку. Це дозволяє використовувати колектори в установках з великою відстанню між дахом і котельні. Обмежується споживання електроенергії циркуляційним насосом. Стає можливою робота з більш високою швидкістю потоку гліколю, що зменшує втрати тепла колектора і підвищує його ефективність. Низький опір потоку дозволяє з’єднати колектори паралельно і послідовно в кількості 8 і 5 штук відповідно.

Сонячні колектори оснащені муфтами з фітингом 3/4″. Ущільнення, виготовлене з фторкаучуку VITON® Du Pont, є стійким до механічних і хімічних навантажень при робочих температурах від -40 до +220оС. Застосування фітингів виключає ризик пошкодження ущільнювальних поверхонь як при звичайних прямих муфтах (з висувними роз’ємами), в результаті чого доводиться замінити колектор новим. Установка або заміна ущільнень фітингів є простою операцією, яка не вимагає великих фінансових витрат користувача сонячної установки.

Вигідні умови гарантії. Ми надаємо на ринку найдовші гарантійні терміни для сонячних колекторів. Основна гарантія колектора становить 10 років, з можливістю продовження на додатковий рік в рамках Програми продовження гарантії. Умови гарантії є одними з найбільш сприятливих на ринку з точки зору тривалості і мінімальних експлуатаційних обмежень.

Пропонуємо комплекти для підготовки гарячої води з двома колекторами і допоміжним обладнанням без водонагрівача вартістю 43 200,00 грн.

Такі сонячні комплекти можуть бути підключені до будь-якого вільного теплообмінника в водонагрівачах вже встановлених на Вашому об’єкті. Вони розраховані на використання безкоштовної енергії сонця для нагріву щодня 200 л води в період з квітня по вересень.

Всього, з використанням такого комплекту, від сонця може бути отримано 2 735 кВт-год безкоштовної енергії або 70% від річної потреби в енергії, необхідної для щоденного нагріву 200 л води з 10С до 55С.

В період опалювального сезону з жовтня по березень комплект з двома плоскими колекторами з площею апертури 1,82 м2 не зможе повністю покривати добову потребу в нагріванні 200 л води до 55С. Для цих цілей можна використовувати інші джерела.

Економічно виправданим в цей період буде використання для підготовки гарячої води піролізних котлів, теплових насосів.

Пропонуємо також комплекти для підготовки гарячої води для різних споживачів, до складу яких включені водонагрівачі ВТ-11-ХХХ різної ємності з двома теплообмінниками.

Водонагрівачі можна подивитися на сторінці https://kotly.org.ua/bojler-kosvennogo-nagreva.html. Нижній теплообмінник підключається до сонячній системі, верхній – до другого джерела тепла. Другий джерело тепла забезпечує підготовку гарячої води в періоди, коли продуктивності сонячної системи недостатньо.

У комплекти, крім водонагрівачів, входять сонячні колектори з з’єднувальними елементами та кріпленням на дах, насосні групи з контролером, розширювальні баки, пропіленгліколь.

Кількість споживачів Об’єм гарячої води в добу, л Кількість сонячних колекторів Ємність водонагрівача Вартість комплекту, грн.
2-3 150 1 150 44 661,00
4 200 2 200 56 685,00
6 300 3 300 74 768,00
8 400 4 400 90 574,00
10 500 5 500 108 470,00
16 800 8 750 155 990,00
20 1000 10 1000 186 495,00
40 2000 18 1500 300 123,00

Сонячні колектори

У вартість комплектів не увійшли теплоізольовані трубопроводи, що з’єднують колекторне поле з насосними групами і теплообмінниками водонагрівачів.

При знаходженні колекторного поля в 6 м від насосної групи з поруч розташованим теплообмінником водонагрівача вартість системи утеплених трубопроводів складе 4 700,00 грн.

Економічно виправданим є проектування сезонних систем, що забезпечують у зоні квітень-вересень потреба в гарячій воді, як для господарських потреб, так і для нагріву води в басейнах — на базі плоских сонячних колекторів.

Сезонна підготовка гарячої води в бойлерів непрямого нагріву

Використання для цих цілей в період квітень-вересень з високим Сонцем більш дорогих вакуумних колекторів економічно не виправдано.

Ефективність вакуумних колекторів, порівняно з плоскими, проявляється в період з низьким сонцем. Але в цей період з жовтня по березень використання вакуумних колекторів для підготовки гарячої води повинно бути економічно обґрунтованим.

В цей період, що співпадає з опалювальним сезоном, економічно виправданим буде використання для підготовки гарячої води інших джерел тепла і насамперед піролізних котлів, теплових насосів забезпечують низьку собівартість виробництва енергії.

Сезонний нагрівання води в басейні

Нагрів води в басейнах має свої особливості.

Розглянемо, наприклад, нагрівання води в басейні 3х6х2,5м
Його ємність становить 45м3.

Для первинного нагріву води такого басейну, до прийнятних 26-28С, потрібно 942 кВт-год теплової енергії. Ця подія відбувається один-два рази на рік.
Економічно не обгрунтовано проектувати для цієї задачі сонячну систему.

Правильніше використовувати для цього інший джерело тепла. Наприклад, котел потужністю 20 кВт виконає цю задачу за дві доби.

Інше завдання – підтримка заданої температури води в басейні на прийнятному рівні, — цілком по силам сонячній системі і це економічно виправдано.

Мова йде про втрати за день 1-2С. Для отримання такого результату басейн повинен бути побудований з мінімізацією втрат тепла через дзеркало води і чашу басейну.

Для компенсації зниження температури води на 2С потрібно близько 105 кВт-год теплової енергії. Для цього потрібно сонячна система з колекторним полем близько 30 м2. Це 16 плоских колекторів з площею апертури 1,82 м2.

Для компенсації зниження температури води на 1С буде потрібно близько 52 кВт-год теплової енергії та колекторне поле площею 15 м2 з 8 плоских колекторів.

Окремо слід сказати про використання сонячних систем для підтримки систем опалення.

Проектування систем сонячних колекторів для цих цілей економічно не виправдано.

Але уявімо описаний вище випадок з сонячною системою для підтримки температури води у басейні.

Восени і навесні, коли сезон нагріву води в басейні частково або повністю припиняється, ми можемо використовувати вільні потужності сонячної системи для часткової участі в опаленні, коли тепловтрати об’єктів невеликі. Для цього потрібно підключити сонячний контур через теплообмінник до системи опалення.

Участь в опаленні в демисезонье

Сонячні колектори

Пропонуємо проектування, комплектацію, монтаж та сервісне обслуговування сонячних систем для підготовки гарячої води, нагріву води басейнів і підтримки систем опалення для будь-яких споживачів від невеликих будинків до промислових підприємств.


Просмотров страницы: 290