Послідовність будівництва блочно-модульних топкових сумарною тепловою потужністю до 200 кВт
Послідовність будівництва блочно-модульних котелень сумарною тепловою потужністю понад 200 кВт
Звертаючись в нашу компанію, ви можете бути впевнені, що отримаєте повний комплекс послуг включає в себе складання технічного завдання на проектування, тепловий розрахунок і виконання робіт з встановлення котельні під «ключ».
Послідовність будівництва блочно-модульних топкових суммарнной теплової потужність до 200 кВт
Крок 1:
Замовник разом з проектувальником на кадастровому плані земельної ділянки визначає одне-два можливих місця розташування що окремо стоїть топкової. Перевіряються відстані до сусідніх будівель, комунікацій. Ще один можливий варіант: замовник самостійно консультується з місцевим пожежним інспектором.
Результат кроку 1: визначити оптимальне місце розташування топкової. Якщо такий варіант знаходиться, то реалізуємо крок 2. Якщо ні, то розглядаємо варіант вбудованих або прибудованих топкової.
Крок 2:
Замовник пропонує одному-двом організаціям визначити вартість проекту прив’язки топкової. Визначаємо передбачуваний обсяг проектних і монтажних робіт, визначаємо орієнтовну вартість будівництва. Розглядаємо компетентність проектної організації, відгуки про неї, референц-лист об’єктів. Укладаємо договір з обраної проектною організацією, мають сертифікованих фахівців з проектування. Вимагаємо пред’явлення кваліфікаційних сертифікатів проектувальників (відповідно до ЗУ «ПРО регулювання містобудівної діяльності» необхідно, щоб проекти розроблялися атестованими фахівцями).
Результат кроку 2: укладений договір на проектування з компетентною організацією.
Крок 3:
Отримання дозвільної документації на будівництво. Проектна організація спільно з замовником отримує технічні умови від пожежників, містобудівні умови у місцевого архітектора. Замовник повинен надати всю необхідну документацію: кадастрові плани ділянки, договір оренди земельної ділянки, план БТІ будівлі (для випадку прибудованої топкової). Замовник подає папери в місцеву раду для отримання згоди територіальної громади на пристрій топкової.
Результат кроку 3: отримання техумов від МНС (пожежники), містобудівних умов у місцевого архітектора і рішення місцевої ради про розміщення топкової.
Крок 4:
Розробляється проект прив’язки модульної топкової. Повинні бути розроблені наступні розділи: архітектурно-будівельні рішення (сюди входять фундаменти під димові труби, котельню тощо), згідно з ДБН А. 2.2-1-2003 та ДБН А. 2.2-3-2012 оцінка впливу на навколишнє середовище з заявою про наміри (форма заяви наведена в ДБН А. 2.2-1-2003 в обов’язковому Додатку Г), зовнішні теплові мережі, зовнішнє водопостачання/водовідведення, електропостачання, заземлення, генплан і зведений план мереж. При необхідності блискавкозахист. Виконується також зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва.
Виконуються також інженерні вишукування (це висновок про інженерно-геологічних вишукуваннях і технічний звіт про виконання топографо-геодезичних робіт). При наявності зйомки необхідно подивитися, наскільки вона стара і наскільки змінилися умови. Якщо більше ніж на 35%, то зйомка робиться заново.
Результат кроку 4:
Отримання проекту прив’язки топкової в повному обсязі.
Крок 5:
У відповідності з діючим ДСТУ-Н Б Ст. 1.2-16:2013 топкова відноситься до 3-ї категорії складності будівництва. У відповідності з постановою КМУ №560 від 11 травня 2011р. у разі будівництва за бюджетні кошти об’єкта 1-3-ї категорій складності держекспертизі підлягає тільки зведений кошторисний розрахунок. Якщо будівництво здійснюється за приватні кошти, то бажано провести експертизу проекту в місцевому експертно-технічному центрі. Експертизу може проходити або сам замовник, або проектувальник від імені замовника.
Результат кроку 5: отримання позитивного висновку держекспертизи кошторисного розрахунку (за бюджетні кошти) або (бажано щоб уникнути проблем з пожежними) отримання висновку місцевого експертно-технічного центру.
Крок 6:
Після проходження експертизи подаємо декларацію про початок будівельних робіт в місцевий ДАБК.
Результат кроку 6: отримання зареєстрованої в Дабк декларації.
Крок 7:
Виконуємо будівельно-монтажні роботи (БМР) в котельній установці. Організація повинна мати ліцензію на відповідні види робіт. Замовник укладає договір із спеціалізованою організацією про взяття котлів на технічне обслуговування, готує необхідний пакет документів.
Результат кроку 7: завершення БМР у відповідності з проектом, укладення договору про сервісне обслуговування котлів.
Крок 8:
Оформляємо паспорт БТІ на модульну котельню.
Результат кроку 8: паспорт БТІ.
Крок 9:
Після завершення СМР та отримання паспорта БТІ подаємо декларацію про завершення будівельних робіт у місцевий ДАБК.
Результат кроку 9: отримання зареєстрованої в Дабк декларації.
Крок 10:
Реєструємо в реєстраційній службі Укрдержреєстру право власності на котельню.
Кінцевий результат: топкова офіційно здана в експлуатацію, право власності на неї оформлено, претензії з боку Дабку, МНС, СЕС відсутні.
Послідовність будівництва блочно-модульних котелень суммарнной теплової потужність понад 200 кВт
Крок 1:
Замовник разом з проектувальником на кадастровому плані земельної ділянки визначає одне-два можливих місця розташування окремо стоячої котельні. Перевіряються відстані до сусідніх будівель, комунікацій. Ще один можливий варіант: замовник самостійно консультується з місцевим пожежним інспектором. Результат кроку 1: визначити оптимальне місце розташування котельні. Якщо такий варіант знаходиться, то реалізуємо крок 2. Якщо ні, то розглядаємо варіант вбудованою або прибудованою котельнею.
Крок 2:
Замовник пропонує одному-двом організаціям визначити вартість проекту прив’язки котельні. Визначаємо передбачуваний обсяг проектних і монтажних робіт, визначаємо орієнтовну вартість будівництва. Розглядаємо компетентність проектної організації, відгуки про неї, референц-лист об’єктів. Укладаємо договір з обраної проектною організацією, мають сертифікованих фахівців з проектування. Вимагаємо пред’явлення кваліфікаційних сертифікатів проектувальників (відповідно до ЗУ «ПРО регулювання містобудівної діяльності» необхідно, щоб проекти розроблялися атестованими фахівцями).
Результат кроку 2: укладений договір на проектування з компетентною організацією.
Крок 3:
Отримання дозвільної документації на будівництво. Проектна організація спільно з замовником отримує техумови від пожежників, містобудівні умови у місцевого архітектора. Замовник повинен надати всю необхідну документацію: кадастрові плани ділянки, договір оренди земельної ділянки, план БТІ будівлі (для випадку прибудованої котельні). Замовник подає папери в місцеву раду для отримання згоди територіальної громади на будівництво котельні.
Результат кроку 3: отримання техумов від МНС (пожежники), містобудівних умов у місцевого архітектора і рішення місцевої ради про розміщення котельні.
Крок 4:
Розробляється проект прив’язки модульної котельні. Повинні бути розроблені наступні розділи: архітектурно-будівельні рішення (сюди входять фундаменти під димові труби, котельню тощо), оцінка впливу на навколишнє середовище згідно з ДБН А. 2.2-1-2003 та ДБН А. 2.2-3-2012 з заявою про наміри (форма заяви наведена в ДБН А. 2.2-1-2003 в обов’язковому Додатку Г), зовнішні теплові мережі, зовнішнє водопостачання/водовідведення, електропостачання, заземлення, проект організації будівництва, генплан і зведений план мереж. При необхідності блискавкозахист. Виконується також зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. Для дахової або прибудованої котельні згідно з вимогами ДБН Ст. 2.5-56: 2010, табл.В2 додатково буде потрібно пристрій пожежної сигналізації та пожежогасіння.
У разі відсутності будь-яких комунікацій на майданчику котельні установки буде потрібно їх підвід. Особливу увагу звернути на електропостачання.
Відповідно до чинного СНИП II-35-76 «Котельні установки» п. 14.2
електроприймачі котелень по надійності електропостачання належать до першої або другої категорії надійності електропостачання. У зв’язку з тим, що котельні зазвичай відносяться до другої категорії надійності теплопостачання, електроприймачі котельні повинні мати категорію надійності електропостачання не нижче II. Це означає, що в котельні треба мати два незалежних уведення від двох трансформаторних підстанцій, або встановити джерела безперебійного електроживлення.
Виконуються також інженерні вишукування (це висновок про інженерно-геологічних вишукуваннях і технічний звіт про виконання топографо-геодезичних робіт). При наявності зйомки необхідно подивитися, наскільки вона стара і наскільки змінилися умови. Якщо більше ніж на 35%, то зйомка робиться заново.
Результат кроку 4:
Отримання проекту прив’язки котельні в повному обсязі.
Крок 5:
Згідно з листом Мінрегіонбуду №7/16-13666 від 02.09.2013 р. та з урахуванням постанови КМУ №808 від 28 вересня 2013р за ДСТУ-Н Б Ст. 1.2-16:2013 котельні відносяться до 4 або 5 категорії складності будівництва з екологічної небезпеки. У відповідності з постановою КМУ №560 від 11 травня 2011р. (з урахуванням всіх змін) всі об’єкти 4-5 категорії складності будівництва незалежно від форми власності і джерел фінансування, підлягають комплексній експертизі. Об’єкти, які будуються за бюджетні кошти, проходять експертизу тільки у державної експертної організації (якщо приватні кошти, то можна пройти експертизу в недержавній організації відповідно до переліку Мінрегіонбуду). Експертизу може проходити або сам замовник, або проектувальник від імені замовника.
Результат кроку 5: отримання позитивного комплексного висновку експертизи.
Крок 6:
Після проходження експертизи подаємо декларацію про початок будівельних робіт в Мінрегіонбуд. На цьому етапі необхідно укласти договори на ведення авторського нагляду за проектом (зазвичай це та ж проектна організація, яка виконувала проект) і ведення технагляду за будівництвом об’єкта. Полягає договору на виконання цих наглядів і пишуться відповідні накази від імені замовника. Без цього декларацію не візьмуть.
Результат кроку 6: отримання зареєстрованої в Мінрегіонбуді декларації.
Крок 7:
Виконуємо будівельно-монтажні роботи (БМР) з установки котельні. Монтажна організація повинна мати ліцензію на відповідні види робіт. Ведення будівельного процесу регулюється ДБН А 3.1-5: 2009 з оформленням актів прихованих робіт і приймання відповідальних конструкцій. Замовник укладає договір із спеціалізованою організацією про взяття котлів на технічне обслуговування, готує необхідний пакет документів.
Результат кроку 7: завершення БМР у відповідності з проектом, укладення договору про сервісне обслуговування котлів.
Крок 8:
Оформляємо паспорт БТІ на модульну котельню.
Результат кроку 8: паспорт БТІ.
Крок 9:
Після оформлення паспорта БТІ і завершення БМР подаємо декларацію про завершення будівельних робіт в Мінрегіонбуд.
Результат кроку 6: отримання зареєстрованої в Мінрегіонбуді декларації.
Крок 10:
Реєструємо в реєстраційній службі Укрдержреєстру право власності на котельню.
Крок 11:
Реєструємо котли в місцевому експертно-технічному центрі перед запуском. Робиться відмітка в паспорті про первинному огляді. Зазвичай виконується монтажною організацією.
Результат кроку 11: відмітка в паспорті котла про первинному огляді.
Крок 12:
Організовуємо виїзд інспектора Держгірпромнагляду на об’єкт, реєструємо
котли в Держгірпромнагляді. Котли виходять в пусконалагоджувальні роботи.
Результат кроку 12: реєстрація котла в Держгірпромнагляді.
Крок 13:
По завершенні пусконалагоджувальних робіт оформляються режимні карти котла і робиться звіт про проведення еколого-теплотехнічних випробувань.
Результат кроку 13: отримання звіту та режимних карт котла.
Крок 14:
Відповідно до ЗУ №2694 і постановою КМУ №1107 від 26.10.2011 р. в Держгірпромнагляді оформляється дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.
Результат кроку 14: отримання дозволу на експлуатацію.
Ось в цілому основний перелік дій по введенню в експлуатацію котельні. Результат: легально працюючий об’єкт, відсутні претензії з боку Держгірпромнагляду, МНС, СЕС, ДАБК. Замовник має істотну економію на штрафах.
P. S.: відповідно До ЗУ «Про відповідальність за порушення містобудівної діяльності» за виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання на об’єкті 4 категорії складності – штраф на монтажну організацію в розмірі 370 мзп, на об’єкті 5 категорії складності – 900 мзп. Застосування монтажною організацією будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, які не відповідають технічним умовам, проектним рішенням і які повинні мати сертифікат відповідності і не мають його – штраф 90 мзп.